CAC/IT/No 78985

PIONEER ISERH AMBASSADORS (MARCH, 2014)

Fsunle Hassan Kehinde  NAME: Fasunle Hassan Kehinde
  SCHOOL: Epitome College, Ode-Omu, Osun State.
  SCORE: 87%
  PRIZE: WAEC


Aluko Olajumoke Saidat  NAME: Aluko Olajumoke Saidat
  SCHOOL: Bibo Oluwa Academy, Ilesa, Osun State
  SCORE: 85.5%
  PRIZE: UTME


Olatunji Esther Abisola  NAME: Olatunji Esther Abisola
  SCHOOL: First Class High School, Ilesa, Osun State.
  SCORE: 84%
  PRIZE: NECO


Wasiu Fausat Omolara  NAME: Wasiu Fausat Omolara
  SCHOOL: Reality High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 83%
  PRIZE: WAEC


Akinola Oluwaseyi M  NAME: Akinola Oluwaseyi M.
  SCHOOL: Methodist High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 81%
  PRIZE: WAEC


Abiodun Kudirat Adeola  NAME: Abiodun Kudirat Adeola
  SCHOOL: Ultimate High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 80%
  PRIZE: WAEC


Areoye Abdulkabir O  NAME: Areoye Abdulkabir O.
  SCHOOL: Epitome Academy Ode-Omu, Osun State
  SCORE: 79.5%
  PRIZE: WAEC


Akinola Oluwayinka Eunice  NAME: Akinola Oluwayinka Eunice
  SCHOOL: Reality High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 79%
  PRIZE: WAEC


Akindele Peter O  NAME: Akindele Peter O.
  SCHOOL: Ilesa High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 79%
  PRIZE: WAEC


Okoli Damilola C  NAME: Okoli Damilola C.
  SCHOOL: Reality High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 78%
  PRIZE: WAEC


Olanrewaju Emmanuel O  NAME: Olanrewaju Emmanuel O.
  SCHOOL: First Class High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 77%
  PRIZE: WAEC


Olatunji Oladipupo Nelson  NAME: Olatunji Oladipupo Nelson
  SCHOOL: First Class High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 76.5%
  PRIZE: NECO


Adedeji Adeola Olajumoke  NAME: Adedeji Adeola Olajumoke.
  SCHOOL: Babalola Memorial Girls' High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 76.5%
  PRIZE: WAEC


Akinyemi Victor Akinwumi  NAME: Akinyemi Victor Akinwumi
  SCHOOL: First Class High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 76.5%
  PRIZE: NECO


Iyiorji Chukwu E  NAME:  Iyiorji Chukwu E.
  SCHOOL: Ilesa High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 76.5%
  PRIZE: WAEC


Ogunniran Miracle T  NAME: Ogunniran Miracle T.
  SCHOOL: First Class High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 75.5%
  PRIZE: NECO


Ogunmokun Aderoju  NAME: Ogunmokun Aderoju Micheal
  SCHOOL: Senik International School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 75%
  PRIZE: UTME


Adeyemo Samuel O  NAME: Adeyemo Samuel O.
  SCHOOL: Epitome Academy, Ode-Omu, Osun State
  SCORE: 75%
  PRIZE: WAEC


Omirin Peter Ifeoluwa  NAME: Omirin Peter Ifeoluwa
  SCHOOL: Ilesa High School, Ilesa, Osun State
  SCORE: 74.5%
  PRIZE: WAEC

Progress Report


YAC Form
Vocational Training Application
Institution/Organisation Invitation
Counseling
Legend Teacher Nomination

ABC Overall Best

Contacts

Phone: +2348145643445/+2348076739158
E-Mail: info @ iserh.org
Website: www.iserh.org
Facebook: facebook.com/iserhnigeria
facebook.com/youthaffairscenter
Twitter: @iserhnigeria
BBM PIN: 561CA671
BB Channel: C002A8C5A

Address:
2nd Floor, Ambassador Otunla's Complex, Opposite Methodist Cathedral, Otapete, Ilesa, State of Osun, Nigeria